Kurti santykius su kitu žmogumi yra sudėtingas procesas, juk tai reiškia, kad Jums teks įsileisti kitą žmogų į savo vidinį pasaulį ir išmokti paisyti jo interesų. Pora visada yra sudaryta iš dviejų asmenų iš kurių kiekvienas į porą atsineša savo individualumą ir įpročius. Partneriams svarbu suprasti, kad tikroje poroje žodis „AŠ“ neegzistuoja yra tik žodis „MES“. Žodis „MES“ tikrai nereiškia to, kad Jūs turite atsisakyti savo individualumo, bet kaip gi būti kartu ir likti savimi? Kaip pasiekti harmoniją santykiuose?
Porų psichologų praktika rodo tai, kad tai ilgas ir sunkus procesas, kuris reikalauja daug pastangų. Kiekvienais metais vis daugiau porų atvyksta pas porų psichologą ieškodami pagalbos ar patarimo.
Kada reikia kreiptis į porų psichologą?
Porų psichologai įprastai išskiria tris santykiu krizes:
1. Pirmųjų metų krizė, šios krizės pagrindinė problema yra žmonių „apsitrynimas“. Kol pora prisitaiko prie vienas kito įpročių gali kilti daug nesutarimų dėl kurių poros dažnai skiriasi.
2. Trečiųjų metų krizė, šios krizės pagrindinė problema yra poros pripratimas prie vienas kito ir nuobodulio atsiradimas.
3. Septintųjų metų krizė, ši krizė dar kitaip yra vadinama „egzistencine krize“. Pora sprendžia ar jie gali kurti savo ateitį drauge ir ar jų sąjunga netrukdys jų savirealizacijai.
Taip pat į porų psichologus kreipiasi poros, kurios išgyvena taip vadinamą „svarbių įvykių“ krizę. Ši krizė yra susijusi su įprasto gyvenimo būdo pokyčiais kuriuos gali sukelti:
- nėštumas ir vaiko gimimas
- partnerio pasikeitimas
- artimo žmogaus mirtis
- vieno iš poros netektis
- vaikų išėjimas iš namų